O NÁS

IMGP1429_pp2

Markéta Zika Koppová, DiS, CSB

Terapeutka a lektorka v oblasti sexuality a intimních vztahů

Celý život se vzdělávám v oblasti pedagogiky, psychologie, masáží a různých dotykových terapií. Na základě kalifornského výcviku Sexological bodywork poskytuji ve své praxi, možnost rozvoje osobnosti v oblasti milostného života pro ženy, muže i páry. Ke  zlepšení vašeho intimního života využívám moderní přístup v podobě konzultací, výuky práce s tělem, efektivních technik a koučování domácí praxe.

Ve svém centru Inspirituála vytvářím posvátný prostor pro tantrické rituály a masáže.

Pořádám semináře pro ženy a přednáším o sexualitě na ZŠ, SŠ i pro širokou veřejnost.

Jsem instruktorka mezinárosního programu MISP (Massage in schools programe) Masáží dětí dětem a spoluzakladatelkou projektu „Zdravé dospívání,“ který je určený pro žáky a studenty základních a středních škol.

 

 

Vzdělání: 

Diplomovaný ergoterapeut – VOZŠ vyšší odborná zdravotní škola

Jsem zakladatelkou oddělení ergoterapie v Lázních Letinech

Pedagog volného času – ZČU Západočeská univerzita v Plzni

Pracovala jsem jako učitelka v MŠ Vrčeň

Profesionální výcvik tantra masáže – Denisa Palečková a Richard Vojík (Škola Tantra world)

Škola celostní smyslné masáže – Denisa Palečková a Richard Vojík (EASE – Evropské akademie somatického vzdělání)

Certified somatic sex educator – Denisa Palečková a Richard Vojík (EASE – Evropské akademie somatického vzdělání)

Umění  tantrické masáže – John Hawken (Cesty transformace)

Sexological bodywork – Joseph Kramer  (kalifornský profesionální sebezkušenostní výcvik  pod hlavičkou EASE )

Empowered woman training – Ma Ananda Sarita (Esence Tantry)

School of dancing heart – Guy Barington

 

Kurzy:

Rekvalifikační kurz klasické a sportovní masáže – Jiří Bartošík

Havajská masáž, Meridiánová masáž, Masáž lávovými kameny

Tantra jóga pro ženy Mohendžodáro I. – Martina Výborná

Body heart a soul I. –  Alan Lowen (Art of beeing)

Energetický orgasmus, Tantrické odzbrojování – Andrew Barnes

Quodushka I. – Amara Charles

MISP (Massage in school programe) – Jitka Chrtková

 

Mým posláním je pomáhat vám vnímat vaše tělo jako dar, jehož potenciál skrývá netušené možnosti.

Když mi bylo asi 10 let, prožívala jsem intenzivně po několik nocí strach ze smrti a budila se s pláčem. Měla jsem hrůzu z pocitu že zemřu a vše skončí. Na základě mého strachu, jsem začala studovat duchovní literaturu a pátrat po tom, co se děje po smrti. V období puberty jsem se dostala ke knihám Život po životě, Celestinské proroctví, Hovory s Bohem apod. Začala jsem objevovat svět změněných stavů vědomí, díky kterému jsem pochopila, že je tu svět přesahující fyzickou formu.

Začala jsem se věnovat meditacím  a prozkoumávání našeho energetického systému, abych lépe pochopila jak fungují čakry a jak stav mého energetického systému ovlivňuje celý můj život. Tehdy jsem však nežila nohama pevně na zemi. Toužila jsem se naučit vytělesňovat, cestovat v astrálním světě, dostat se do minulých životů a přitom mi zcela unikal všední běžný život ve hmotném těle. Všude jsem něco zapomínala, chodila pozdě, lítala si v oblacích a neměla žádný směr a cíl.

Můj život se zcela změnil ve chvíli, kdy jsem se rozvedla se svým prvním manželem a zůstala sama se svou tehdy čtyřletou dcerou. Nejednou mě doběhla každodenní skutečnost. Musela jsem zajistit nový domov, práci, školku pro dceru, auto na splátky …. Celý můj život se točil kolem zařizování běžných všedních věcí. Najednou jsem neměla moc prostoru na svůj rozvoj v duchovní oblasti, ale cítila jsem v sobě sílu, díky které jsem se dokázala postarat o sebe i svou dceru a začala nový život. Rozuměla jsem lépe tomu, kdo jsem já, co chci a co nechci. Následovala jsem svůj vnitřní hlas – svět mé vnitřní touhy, mých vnitřních potřeb. Stávala jsem se tak sama sebou. Zakotvila jsem ve svém středu, chápala jaká je má hodnota a stala se tak sebe vědomější. Pochopila jsem, že když se chci vznášet v oblacích, musím nejprve „zakotvit“, vybudovat pevný základ a cítit se dobře ve svém těle.

Poté co jsem se potkala se svým druhým mužem, začala jsem studovat různé druhy masáží. Uvědomovala jsem si, že pouhé rozmasírování ztuhlých svalů vede jen ke chvilkové úlevě a navíc jsem se setkávala u klientů se studem a nesebeláskou k vlastnímu tělu.

Vnímala jsem jak mocný a léčivý může být dotyk, když je vědomý a plný láskyplné pozornosti. Vystudovala jsem školu celostní smyslné masáže a díky práci s tělem jsem pochopila, že jsem našla přesně to, co jsem ve  svém životě hledala a postrádala.

  • Prožívání přítomného okamžiku
  • Práci s vědomým dotykem
  • Láskyplnou pozornost
  • Vnímání nahoty jako přirozené a krásné
  • Probouzení životní síly skrze dech, hlas pohyb a dotyk
  • Celostní přístup k tělu na jeho fyzické duševní i duchovní úrovni
  • Spirituální přesah sexuality

Na  tantrických  seminářích, nejprve jako účastnice a později  jako asistentka, jsem byla často svědkem transformace osobnosti – zrození svobodné bytosti, která se umí spontánně projevovat a tvoří svůj život ve větší lásce a respektu k sobě i ostatním. Plně jsem prožívala, jak díky péči, kterou jsem dávala i přijímala, díky porozumění svým potřebám a hranicím, jsme všichni propojeni a vzájemně se můžeme doplňovat a podporovat ve své jedinečnosti.

Dnes už se smrti nebojím. Vím že smrtí nic neskončí. Smrt vnímám jako přirozenou součást života tak, jako je noc součástí dne, tak jako je černá součástí bílé, tak jako je odliv součástí přílivu, tak jako je konec součástí začátku…

Miluji život

Cítím se být důležitou součástí světa, ve kterém žiji a tvořím.

Cítím, že mohu tvořit svůj život v lásce k sobě a ostatním.

Cítím že mohu milovat a důvěřovat svému tělu a neustále studovat jeho možnosti.

Cítím že mohu milovat a být milována.

Cítím že mohu respektovat a být respektována.

Cítím že mohu pečovat a být opečovávána.

Cítím se být inspirující a inspirovaná…

 

IMGP1429_pp2

Václav Thor

Václav Thor se věnuje aromaterapii již více než 10 let, do esenciálních olejů se zamiloval v době, kdy pracoval pro společnost Young Living jako manažer pro Východní Evropu, masážní techniku Raindrop se naučil od G.Younga a Tamary Parker následně tuto techniku školil jako zaměstnanec Young Living a své vzdělání si doplnil na Institutu aromaterapie v Praze, následně prošel certifikací sportovního maséra a výcvikem Kraniosakrální terapie, je certifikovaný Reiki mistrem. Aktivně se věnuje aromaterapii a práci s tělem, dalším výcvikem kterým prošel jsou Tantrické techniky a bodywork, má za sebou dvou letý transformační výcvik u Guye Baringtona.

Své zkušenosti dále předává na seminářích masáží pradávnými oleji a Raindrop masáží.

Jako masér se zabývá aromaterapeutickými masážemi, Reiki a Kraniosakrální terapií a tantrou.