O MNĚ

IMGP1429_pp2

Markéta Zika Koppová, DiS, CSB

Masážní terapeutka a lektorka v oblasti sexuality a intimních vztahů

Jsem certifikovaný sexological bodyworker(CSB). Poskytuji jednotlivcům i párům konzultace a možnost rozvoje osobnosti v intimní oblasti. Řeším důsledky psychických a fyzických traumat spojených se sexualitou.  Rozšiřuji a doplňuji služby sexuologů, gynekologů a psychoterapeutů.  Ve svém studiu Inspirituála nabízím tantrické i klasické masáže a techniky Sexological bodywork. Vedu výuku a poradenství v oblasti sexuality. Pořádám přednášky, workshopy a semináře.

Vzdělání: 

Sexological bodywork – kalifornský profesionální sebezkušenostní výcvik  pod hlavičkou EASE Evropské akademie somatického vzdělání

Škola celostní smyslné masáže – EASE

Diplomovaný ergoterapeut – VOZŠ vyšší odborná zdravotní škola                                                                       Jsem zakladatelkou oddělení ergoterapie v Lázních Letinech

Pedagog volného času – ZČU Západočeská univerzita v Plzni                                                                                Pracovala jsem jako učitelka v MŠ Vrčeň

Kurzy:

Rekvalifikační kurz klasické a sportovní masáže

Kurz Havajské masáže

Kurz Dornovy metody

Kurz tantra jogy pro ženy – Mohendžodáro

Kurz 1. a 2. stupeň Reiki

Mým posláním je odkrývat tabu spojená s intimitou. Pomáhám vám vnímat vaše tělo jako dar, jehož potenciál skrývá netušené možnosti.

Když mi bylo asi 10 let, prožívala jsem intenzivně po několik nocí strach ze smrti, budila jsem se s pláčem, že až zemřu, už nic nebude. Abych se zbavila tohoto strachu, začala jsem pátrat po tom co se děje po smrti a v období puberty jsem se dostala ke knihám Život po životě, Celestinské proroctví, Hovory s Bohem apod.

Začala jsem si uvědomovat, že nejsme jen hmotným tělem, ale že naše tělo vibruje a vyzařuje a že námi proudí energie. Udělala jsem si 2 stupně Reiki, abych lépe pochopila tak abstraktní pojmy jako aura nebo čakra. Toužila jsem cítit tu energii, jak proudí v meridiánových drahách, naučit se vytělesňovat, dostat se v meditaci do minulých životů a přitom mi úplně unikal všední běžný život ve hmotném těle. Všude jsem něco nechávala, chodila pozdě a zkrátka jsem si lítala v oblacích.

Až do chvíle, kdy jsem se nechala unést na růžovém obláčku a přesto, že jsem měla skvělého manžela a čtyřletou holčičku, zamilovala jsem se do muže, který mi učaroval svým senzitivním vnímáním svého těla i běžných denních událostí. Ukázal mi svět uvnitř i vně z úplně jiného úhlu pohledu.

Pod tlakem událostí jsem zůstala sama se svojí dcerou a nejednou mě doběhla každodenní skutečnost. Musela jsem si zajistit bydlení, práci, Madlence školku a auto na splátky. Celý můj život se točil kolem zajišťování běžných všedních věcí. Najednou jsem neměla moc prostoru na svůj duchovní rozvoj, ale cítila jsem v sobě sílu, díky které jsem se dokázala postarat o sebe i svou dceru a začala jsem pozorovat, že se začínám více propojovat sama se sebou. Měla jsem prostor poslouchat svůj vnitřní hlas – svět mé vnitřní touhy, mých vnitřních potřeb. Stávala jsem se tak sama sebou. Zakotvila jsem ve svém vnitřním středu a stala se tak sebe vědomější. Pochopila jsem, že když se chci vznášet v oblacích, musím nejprve pevně zakotvit ve svém středu a cítit se dobře ve svém těle.

Začala jsem se věnovat práci s tělem a masážím. Udělala jsem si rekvalifikační kurz klasických masáží. Hnětení ztuhlých svalů však nevedlo k definitivní úlevě, a navíc jsem se často setkávala u klientů se studem a nesebeláskou k vlastnímu tělu.

Vnímala jsem jak mocný a léčivý může být dotyk, když je vědomý a plný láskyplné pozornosti. Prošla jsem tedy se svým druhým manželem školou celostní smyslné masáže, kde jsem pochopila, že to je přesně to, co jsem hledala.

  • Práce s vědomým dotykem
  • Láskyplná pozornost
  • Prožívání přítomného okamžiku
  • Vnímání každého kousíčku těla
  • Meditace
  • Probouzení životní síly
  • Celostní přístup k tělu jako k dokonalé bytosti, kterou z pohledu lásky každý bezesporu jsme.

Na kurzech tantrických masáží jako účastník a později  jako asistentka jsem byla často svědkem transformace osobnosti – zrození tvořivé bytosti, která se umí svobodně projevovat a žije v lásce se sebou a svým okolím. I já jsem pochopila, že jsme všichni součástí jednoty, a záleží jen na nás, jak využijeme energii našeho těla, která má zdroj životní síly v naší pánvi. Tou nejmocnější silou je naše sexuální síla (= životní síla), která je v nás díky naší náboženské historii potlačena. Měla jsem v sobě touhu osvobodit sebe i ostatní od tohoto tabu a to byl důvod, proč jsem prošla výcvikem Sexological bodywork, který mi pomohl odkrýt mnohá zákoutí naší sexuality. Vnímat sebe i ostatní jako sexuální bytosti, které chtějí být šťastny a prožívat radost a lásku skrze své tělo.